З концертом та теплими побажаннями Чернігівське тролейбусне управління святкує свої 55!

Чернігівське тролейбусне управління у  Міському палаці культури відзначає 55-ту річницю заснування. Кращих з кращих тролейбусників вітали артисти палацу, зокрема, фолк-гурт «Калита», естрадні виконавці Алла Гаркуша, Анжеліка Гальчук, Діна Лобур, Аліна Замша, балет «Allegro», спортивно-циркова студія «Тріумф» та багато інших. Також виступили і запрошені гості — клуб бального танцю «Аеліта».

5 листопада 1964-го року по вулицях Чернігова від Красної площі рушили у перший рейс тролейбуси і з того моменту електротранспорт став однією з візитних карток міста: надійний, чистий, екологічний. І  донині  тролейбуси займають значну частку у загальній кількості міських перевезень.

— Завдяки одному з підприємств-гігантів «Хімволокно» у місті почала зростати кількість населення. Саме ця організація була одним з ініціаторів відкриття у Чернігові тролейбусного руху. Це були сучасні на той моменти машини ЗІУ-5, протяжність всієї мережі була 22 кілометри, працювали 22 тролейбуси за трьома маршрутами «Бобровиця — Вокзал», який і досі існує, але трохи подовжений, «Бобровиця – Капронний комбінат» і «Бобровиця – Камвольний комбінат», — коментує речник ЧТУ Микита Вікторов.

Для порівняння із сучасними реаліями – нині протяжність тільки одного 6-го маршруту 22 км. Остання тролейбусна лінія відкрита у 2016-му «Вулиця Козацька – житловий масив Масани». Ним курсує 11-й маршрут. На цей напрямок руху люди чекали майже 40 років. Нині на балансі ЧТУ 103 машини, маршрути обслуговує 148 водіїв та 114 кондукторів. За останні 4 роки підприємство купило майже три десятки нових машин.

Ірина Должикова, директор Міського палацу культури:

— Ми приєднуємося до привітань. 55 років – дійсно поважна дата. За цей час на долю тролейбусного управління випало чимало випробувань, нині установа знову на шляху розвитку та модернізації. З чим ми їх і вітаємо! Важко уявити вигляд сучасного Чернігова без тролейбусів. Керувати таким транспортом, обслуговувати його – кропітка праця. Ми раді, що в місті є люди, які вміють робити це якісно та професійно. Многая літа ЧТУ та нових вершин і звитяг!

 

Архівне фото — Микита Вікторов

Теги: , , , , , , , , , , ,