Співачка, артистка та фольклористка Міського палацу культури Ольга Коцур стала лауреаткою поважної етнопремії

У Міському палаці культури хороша новина: відома співачка фольклористка та учасниця кількох етно-колективів Ольга Коцур стала лауреаткою обласної премії імені Василя Полевика. Відповідне розпорядження опубліковано на сайті Чернігівської облдержадміністрації від 24 жовтня 2019-го.

У  документі зазначається, що «призначити обласну Премію імені Василя Полевика Коцур Ользі Олексіївні – керівнику народного аматорського фольклорного ансамблю «Сіверяни» КП «Міський палац культури імені В’ячеслава Радченка» Чернігівської міської ради».

Сама ж Ольга Коцур зізнається: те, що вона стала лауреаткою – стало для неї приємною несподіванкою.

– Звісно, те, що Міський палац зробив подання моєї кандидатури на цю премію – я знала. Проте стану чи ні лауреаткою – навіть і не здогадувалась. Про призначення дізналася з інтернету, отримала посилання на документ.

 

Премія імені Василя Полевика стосується фольклористичної галузі. Її одноразово призначають найкращому збирачеві фольклорного матеріалу, музичного і пісенного фольклору, усної народної творчості або традиційної обрядовості.  Цьогоріч найкращою стала пані Ольга.

– Дякую всім, хто підтримує мої творчі здобутки і цінує справжнє народне мистецтво. Я вдячна тим, хто оцінив мої напрацювання (творчу команду Міського палацу культури),вдячна моїм фольклорним колективам «Калита», «Сіверяни», «Горлиця», «Любисток» – за реалізацію моїх задумів, – написала у себе на сторінці у фейсбуці Ольга Коцур.

 

В особистому спілкуванні ж пані Ольга продовжує: ця премія означає, що зусилля колективів не були даремними. Перемога мотивує на подальшу творчість. Тож, і кошти, отримати від премії імені Василя Полевика також будуть вкладені у творчий процес. Тим більше, що нині фолк-гурт «Калита», в якому виступає пані Ольга, активно займається презентацією свого першого диску фолкових пісень Чернігівщини «Ой летіла біла пава». На підтримку збірки 13 грудня відбудеться і концерт у Міському палаці спорту.

Ірина Должикова, директор Міського палацу культури:

– В Україні нині дуже великий запит на своє, те, що робить нас українцями: мову, музику, пісні, філософію. «Калита» що називається влучила у «десятку»: їхній репертуар зараз дуже актуальний. Він на слуху. Це також підтверджує і присудження премії імені Василя Полевика Ользі Коцур. Ми вдячні Чернігівський облдержадміністрації, оргкомітету премії, що вони гідно оцінили заслуги нашої фольклористки та співачки. Ця перемога дуже надихає. Вона говорить про те, що ще більше людей зможуть почути музику «Сіверян», «Калити». Більше глядачів відкриє для себе справжню лірику та мелодії Чернігівщини, пізнає своє коріння. Це не лише творчий, а й освітній процес, тому це надзвичайно важливо для майбутніх поколінь.

 

Розмір премії без урахування податкових відрахувань – близько 5 тисяч грн. Найближчим часом на Міський палац надійдуть супровідні документи , зокрема, і диплом про присудження премії.

 

Tags: , , , , ,