До Чернігова привезуть знамениту скрипку Гварнері

До нас уперше потрапить  частинка світового класичного музичного надбання – одна зі скрипок, яку зробила династія легендарних італійських музичних майстрів Гварнері. Інструмент XVII століття звучатиме під час міжнародного заходу «Чернігів Klezmer meets classical». На унікальній скрипці гратиме один з найвідоміших скрипалів світу, уродженець Харківщини, а нині громадянин США Володимир Ципін. Все це відбудеться у Міському палаці культури 17 листопада о 19:00.

На глядачів чекає виступ камерного тріо у складі: Володимира Ципіна (скрипка, США), Самюеля Берто (кларнет, Франція), Софії Петлій (фортепіано, Україна). В програмі концерту прозвучать твори французьких композиторів Даріуса Мійо, Клода Дебюссі, Франсіса Пуленка, Каміля Сен-Санса, а також Клезмер-тріо для скрипки, кларнета і фортепіано Самюеля Берто.

Володимир Ципін (Vladimir Tsypin) скрипаль одного з найбільших оркестрів світу – симфонічного оркестру Нью-Йоркської філармонії, соліст, камерний музикант, майстер-тренер, композитор, без жартів ветеран колективу, виступав у кращих концертних залах США і всього світу з великими диригентами сучасності. З 2018 року В.Ципін продовжує музичну кар’єру у якості викладача по класу скрипки, соліста і камерного музиканта. Його творче життя дуже щільне, географія гастролей охоплює майже увесь світ, й поява маестро на сцені Чернігівського міського палацу культури – явище унікальне. Ще одна ознака небуденності події: маестро Ципін грає на скрипці знаменитого італійського майстра Гварнері (1690).

Володимир Ципін. Фото з сайту маестро

 

 

Знаменитий французький кларнетист Самюель Берто отримав визнання у 16 років на фестивалі Perigord Noir, Франція. Потім виступав у багатьох музичних жанрах у Франції, Німеччині, Швейцарії, Чехії, Польщі, Словаччини, Білорусі, Україні, Данії, Швеції, Фінляндії, Канаді та Австралії. Він навчався у Алена Деміенса в Парижі і у Арміна Циглера у Франкфурті (Німеччина), а згодом й сам викладав кларнет і клезмер у відомих європейських консерваторіях та школах мистецтв, добре знаний своїми майстер-класами для молодих музикантів в тому числі й на наших теренах.

Володимир Ципін та Самюель Берто. Фото з власних сторінок у соцмережі

 

 

Пан Берто грає класичну музику, джаз, клезмер, а також є композитором і аранжувальником. Він склав клезмерський квінтет для кларнета зі струнним квартетом, концерт для кларнета і одну симфонію, також пише і виконує джазову музику.

Молода українська піаністка Софія Петлій народилась в сім’ї музикантів, навчалась у музичній школі, коледжі культури і мистецтв, а потім — у Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського у класі Андрія Васіна, яку закінчила в 2015 році, отримала ступінь магістра «Музичного мистецтва». Піаністка – переможниця та дипломантка національних та міжнародних конкурсів в Україні, Росії, Польщі.

Софія Петлій. Фото з власної сторінки у соцмережі

 

 

Тож, «Чернігів Klezmer meets classical» — дійсно подія в музичному житті міста. Щиро радимо не пропустити унікальний концерт, аналогів якому місто ще не бачило та насолодитися звучанням легендарної скрипки з династії Гварнері.

Теги: , , , , , , ,