Ювілейний 10-й «Поклик серця»:  гран-прі конкурсу здобула напориста студентка-курсантка

У вихідні 26 та 27-го жовтня у Міському палаці культури відбувся ювілейний Х фестиваль патріотичної пісні «Поклик серця». Його учасниками стали понад 100 виконавців з Чернігова та області. Родзинка заходу – мелодійні українські композиції, які розповідають про любов до рідного краю, домівки, родини. Тому конкурс не лише красиво звучить зі сцени, а й є корисним для виховання підростаючого покоління, адже любов до свого, рідного прищеплюється ще змалечку. З року в рік росте вокальний та професійний рівень учасників фестивалю, відмічають у журі. Тож, вже навіть зовсім юні співаки «звучать» зовсім по-дорослому, розповідають представники одного з організаторів конкурсу Управління культури та туризму Чернігівської міської ради.

Галина Петрова, представник організатора конкурсу, відзначає, що вокальний репертуар істотно урізноманітнився, є чимало унікального, авторського матеріалу:

— Нині зростає попит на українську пісню. Якщо у перші роки ми могли прослухати «Мальви» разів 20 на день від 30 конкурсантів, то нині ситуація кардинально змінилася.

 

Вік учасників «Поклику сердця» — розлогий: від 6 до 67 років. Все це впливає і на подачу номерів, на їхнє сприйняття аудиторією.

Фестиваль патріотичної пісні в Чернігові| Факт-новини

Фестиваль патріотичної пісні в ЧерніговіЩорічний конкурс «Поклик серця» у місті відбувся вдесяте.

Опубліковано Факт-новини Субота, 26 жовтня 2019 р.

 

Сергій Макашов, режисер Міського плацу культури, куратор конкурсу:

— Нам дуже приємно бути тими, хто допомагає плекати нові таланти Чернігівщини, надавати майданчик для професійного зростання виконавців, сприяти розвитку української пісенної творчості. Сподіваємося, що така творча співпраця у нас з Управлінням культури та туризму триватиме й надалі.

Гімн "Північні вовки"

Опубліковано Громадська організація "Північні вовки" Неділя, 27 жовтня 2019 р.

Пісня-гімн «Північні вовки» у виконанні одного з переможців фесту Романа Москаленка.

 

Альона Іваненко, заступник директора КП «Міський палац культури»:

— Рівень заходу зростає, цікавість з боку інших регіонів – також. Це говорить про те, що ми рухаємося у правильному напрямку, розширюючи як географію конкурсу (у нас тепер окрім Чернігова є Прилуки, Ріпки, Сновськ, Березна). Окрім дорослих співаків, тут беруть участь і зовсім юні – першокласники-шестирічки. Є і такі метри музики як хор ім. Бортнянського. Тобто, у нас на фестивалі представлені різні жанри та рівні вокального мистецтва, тож, тут є що і побачити, і почути широкій публіці.

 

Ну, а тріумфаторкою Х фестивалю патріотичної пісні «Поклик серця» стала РУДЕНОК ДАР‘Я (Академія Державної пенітенціарної служби), яка здобула гран-прі у номінації «Сольний спів». Русява Даша – вже не новачок у фестивалі. Торік вона здобула 2-ге місце. Цього разу  курсантка-третьокурсниця Академії із піснею «Браття» (її співає Василь Жадан, під цей трек виходить боксер Олександр Усик на ринг) обійшла усіх суперників і виборола гран-прі. Дівчина так прокоментувала свою перемогу:

 

Дар’я Руденок. Фото з особистого інстаграм-акаунту

— Це було дуже неочікувано для мене, гран-прі, ще й на такому знаному фестивалі – вау! Для мене ця нагорода – моя особиста велика перемога. Торік я вже брала участь у конкурсі, але посіла 2-ге місце. Це мене мотивувало на ще одну спробу. У підготовці мені дуже допомогла Ірина Іванченко, мій викладач з вокалу. Вона мене рік готувала. Також моя альма-матер та ректор йшли назустріч, поки я готувалася до конкурсу. Щодо вибору пісні, то вона мені просто сподобалася. Я запропонувала моїй викладачці її взяти. Вона погодилася. Для мене ця композиція виявилася не просто патріотичною, а ще й переможною! Всім дякую за підтримку і віру у мене!

 

Повний перелік переможців, які посіли І місце на фестивалі

ПІНЧЕНКО ВАРВАРА (Чернігівський колегіум № 11) — номінація «Сольний спів», категорія «Діти І».
ТУЖИК ЄВГЕНІЯ (Ріпкинський районний центр дитячої та юнацької творчості) — номінація «Сольний спів», категорія «Діти ІІ».
КИРИЛЕНКО ВЕРОНІКА (Школа мистецтв при Чернігівському музичному коледжі ім. Л. М. Ревуцького) — номінація «Сольний спів», категорія «Діти ІІ».
ГЕРАСИМЧУК РОМАН (Чернігівська загальноосвітня спеціалізована школа I-III ступенів фізико-математичного профілю № 12) — номінація «Сольний спів», категорія «Діти IІ».
ІЛЬЄНКО ОЛЕКСАНДРА (Чернігівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7) — номінація «Сольний спів», категорія «Діти ІI».
ОРЛОВА СОФІЯ (Чернігівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 35) — номінація «Сольний спів», категорія «Середня».
КУРДАСЬ ДЕНИС (Зразкова вокальна студія «Натхнення» Прилуцької школи мистецтв) — номінація «Сольний спів», категорія «Середня».
ЛИТВИНЕНКО ВЛАДИСЛАВ (Чернігівська музична школа № 1 імені Стефана Вільконського) — номінація «Сольний спів», категорія «Дорослі».
ТЕАТР ПІСНІ «ЗАБАВА» (Школа мистецтв при Чернігівському музичному коледжі ім. Л. М. Ревуцького) — номінація «Ансамблі».
РАДЧЕНКО МІЛАНА та ОРЛОВА СОФІЯ (Чернігівська музична школа № 2 імені Євгена Богословського) — номінація «Дуети».
ПІВЕНЬ ПОЛІНА (Чернігівський обласний палац дітей та юнацтва) — номінація «Місто моє Чернігів»
МОСКАЛЕНКО РОМАН (Палац культури художньої творчості дітей, юнацтва та молоді) — номінація «Авторська пісня».

 

Фото — Віктор Кошмал

 

Теги: , , , , , , , , , , , , , ,