На концерті хору «Десна» глядачі співали в унісон з артистами стоячи

20 листопада Заслужений аматорський народний хор «Десна» давав для свого глядача масштабний концерт. Понад дві години музики, танців, настрою подарували артисти публіці. Проте, наскільки подія була актуальною – свідчить і той простий факт, що у залі Міського палацу культури розрахованої на 700 місць практично не було порожніх сидінь! На концерт також прийшли військові, волонтери, приїхали артисти-колеги  з с. Южне Ічнянського району і багато інших.

Микола Олексієнко, керівник хору, ділиться враженнями від події: це було неймовірно!

– Відгуки аудиторії, професійних музикантів були настільки позитивними, що я вже другий день «підзаряджаюся» настроєм від них! Концерт пройшов у хорошому темпі, зал був повний, як би це дивовижно не звучало. Дякуємо за запальні танці нашим колегам з Міського палацу – ансамблю «Дружба».

Особливістю цієї програми був її «шевченківський» акцент. Протягом концерту звучали пісні на вірші та тематику творів Великого Кобзаря. Хор «Десна» відкривав концерт композицією «Тарасова мати» (композитор Микола Плашкевич, поет – Микола Негода). Також звучала балада «За байраком байрак». А от легендарною «Реве та стогне Дніпр широкий» хор закривав концерт. Глядачі слухали цю композицію стоячи. Але так просто подібні заходи не завершуються, кілька разів артистів викликали на біс і вони не розчарували публіку. Для свого глядача хор співав «Степом» і знову ж таки «Реве та стогне».

– Ми співали її в інакшій обробці, аніж у хору імені Верьовки. Наша версія – від композитора Леоніда Пашкевича. Цю пісню у Чернігові дуже люблять саме у такому звучанні. І дуже приємно було чути від наших гостей з Ічнянського району, що інакшість наших обробок якісно вирізняє наш хор від столичного. Ми кращі! – з гордістю розповідає Микола Олексійович.

Сергій Макашов, режисер Міського палацу культури:

– Захід і справді був дуже атмосферним! Такий аншлаг! Хор «Десна» просто молодці! Вони є культурним та співочним флагманом палацу уже багато років. Це – один з найстаріших хорових колективів Чернігівщини. Через два роки «Десна» святкуватиме свій 70-літній ювілей. Ми раді бачити, що попри поважний вік – наші хористи і не думають збавляти обертів. Тож, вітаємо молодецький запал наших артистів, їхню енергетику, якою вони радують глядачів. Звісно, маємо плани стосовно подальшого розвитку колективу, популяризації його творчої діяльності і будемо їх втілювати у життя. Окрім концерту, у фойє палацу також працювала і виставка фотохудожника Віктора Кошмала «Хор «Десна»: музика для всіх поколінь», присвячена творчості колективу. На світлинах гості виставки могли побачити те, як змінювався хор, де та як виступав протягом останніх 11 років.

 

Фото – Віктор Кошмал

 

 

Tags: , , , , , , , , , ,