Фолк-гурт «Калита»: виступає і готується до найбільшого концерту

Один з найвідоміших фольклорних колективів Чернігова – «Калита» нині узявся за популяризацію аутентичних чернігівських пісень на всеукраїнському рівні. Так, нещодавно вони представили наш регіон у Києві на етно-фесті «Віртуози фолку».

Вибагливу публіку чернігівці радували аутентикою – піснями, дбайливо зібраними та опрацьованими у чернігівській глибинці.

Ольга Коцур, учасниця колективу, розповідає:

– У нас був такий яскравий номер, з використанням сопілки, ліри, великого барабану. «Хміль на тичину навивається» – це купальська пісня, дуже колоритна і глядачам вона сподобалася.

У заході брали участь майже три десятки колективів. Також поряд з фолковими виконавцями виступали й естрадні – Іларія, Ніна Матвієнко, Олена Кулик та ансамбль «ДНІПРО», The Doox, проект від Олеся Журавчака & Нікіти Рубченка & Ars Nova,  GG ГуляйГород,   Кралиця & Folky Funky, Георгій Матвіїв та ансамблева група НАОНІ, Zgarda,  Кирило Стеценко, Іван Ткаленко, і  багато інших.

На «Віртуозах фолку» також для глядачів влаштували виставку стародавніх вишиванок, майстер-класи із плетіння соломи.

 

Гурт «Калита» не лише їздить з виступами по Україні, також вони готуються до масштабного концерту у Міському палаці культури, який намічений на 13 грудня на 19:00, суміщений із презентацією їхнього першого альбому «Ой летіла біла пава». Нині тривають репетиції.

Співаки говорять, що хвилюються за долю майбутнього заходу, надто багато ще всього треба встигнути зробити. Чим будуть тішити око і слух чернігівських глядачів? Насамперед, атмосферною драматичною постановкою разом з балетом «Allegro» – Андріївськими гуляннями.

Плюс, готуються показати і рок-фолковий номер на пісню «У сотнічка на дворі». У гурті відмічають: концерт у грудні – це, перш за все, командний труд, бо у підготовці задіяні різні колективи Міського палацу.

– Додатково робимо постановку із дитячим колективом ансамблю «Десняночка» на пісню з Чернігівського району «Як посію жито в яр». Також цей колектив братиме участь й у іншому номері на пісню «Веснянка». А ще разом з нами виступатимуть «Сіверяни». Тобто, ми робимо дійсно масштабний захід, подію сезону! – говорить Ольга Коцур.

Ірина Должикова, директор Міського палацу культури:

– Такі колективи як «Калита» – велика рідкість в Україні, на жаль мені прикро це констатувати, але аутентичний фолк поступово перетворюється на екзотику, що вже казати про локальну аутентику! Нашу чернігівську лірику та музику! Таке можна почути тільки від «Калити»! У процесі підготовки концерту – ми задіємо і наших юних артистів, які вчаться танцювати, співати, освоюють сценографію на кращих зразках українського і чернігівського, зокрема, фольклору. Тобто, ми говоримо і про виховний компонент роботи МПК. Тому я всіх запрошую на концерт та на презентацію альбому гурту «Калита» – наші глядачі просто повинні це все побачити!

 

 

Ну а ми нагадуємо, що квитки та додаткову інформацію щодо Андріївських гулянь та концерту «Ой летіла біла пава» від фолк-гурт «Калита» можна отримати у касі Міського палацу культури. Інформація за телефоном – (0462) 970 826.

Tags: , , , , , , ,