Колекція вишуканих витинанок від юних чернігівських майстрів прикрасила фойє Палацу

У Міському палаці культури триває виставка художніх робіт вихованців Чернігівської дитячої художньої школи. В експозиції, розміщеної у фойє палацу – 10 робіт, присвячених святкуванню Покрова Божої Матері або Дню Захисника України. Вони виконані у різній техніці: за допомогою акварелі, гуаші, пастелі, є й красиві паперові витинанки.

Директор ЧДХШ Марія Рибіна-Ткач пояснює: усі малюнки добирали ретельно, попри юний вік (12-15 років) кожен з авторів — переможець  обласних та всеукраїнських конкурсів.

— Тобто, тільки цей факт свідчить про рівень майстерності робіт, представлених на виставці. Також, діти надихалися красою рідного краю, літературними сюжетами доба Козацтва і твором Тараса Григоровича Шевченка «Хустина». Зауважу: обиралися учнівські роботи, які відповідали тематиці та художнім якостям.

 

Як відомо, у червні 1847-го Кобзаря привезли до міста Оренбург у Сибіру, звідти до Орської фортеці, де він мав відбувати солдатську службу. Почалися місяці принизливої муштри. В Орську він порушив царську заборону писати: свої нові твори потай записував до саморобних «захалявних» зшитків. Наприкінці 1849 — на початку 1850 він переписав ці «невільницькі» поезії в саморобні книжечки, які, згодом, зшиті й переплетені, дістали назву «Малої книжки». В Орській фортеці поет написав 21 твір. Серед них — надзвичайно проникливий вірш «Хустина», повідомляє ресурс «Мала сторінка».

Марія Рибіна-Ткач зауважує: твір «Хустина», який представлений на виставці, створювався для участі в обласному конкурсі учнівських робіт «Об’єднаймося ж, брати мої».

Альона Іваненко, заступник директора Міського палацу культури коментує подію так:

— Ми вдячні учням та викладачам Чернігівської дитячої художньої школи за надані роботи. Вони неймовірні: чимало наших відвідувачів із задоволенням приходять на виставку, знайомляться з творчістю талановитих чернігівців, вивчаючи таким чином історію України, її мистецтво, поезію. Ми віримо, що на таких красивих та вишуканих візуальних зразках наука опановується набагато ліпше, аніж з сухої теорії.

 

Також на експозиції представлені і вишукані витинанки-візерунки з паперу – для участі у Всеукраїнському конкурсі «Витинанки».

 

Довідково:

Витинанка (від українського слова  «витинати», тобто «вирізувати», «вивертати») — це вид давньослов’янського, зокрема українського народного декоративного мистецтва. Включає сюжетні та орнаментальні прикраси житла — ажурні, силуетні тощо.

Витинанці властива лаконічність й вишуканість зображальних засобів. Близька до неї техніка створення силуету.

Фото — Віктор Кошмал

 

 

 

 

 

Теги: , , , , , , , ,