Весну прикличуть у МПК. На концерті

Чернігівське повноголосся, весняні обрядові дійства, а ще багато-багато танців і просто хорошої, якісної музики – це все про концерт “Ой, грай, вигравай” народного аматорського колективу “Сіверяни”. Запрошуємо завітати до Міського палацу культури 28 лютого на 19 годину.

У давнину саме з березня йшов відлік нового року. Тож, суто календарно 28-ме лютого якнайкраще підходить для закликання весни, відтак, “Сіверяни” будуть виконувати найсправжнісінькі чернігівські веснянки у супроводі фолк-гурту “Калита” та зразкового дитячого танцювального колективу “Десняночка”.

Ольга Коцур, співачка, керівник колективу:
– Загалом, у нас задіяна у концерті велика кількість артистів: балет Міського палацу культури, танцювальний ансамбль “Дружба”, гості з Чернігівської міської школи мистецтв – зразковий колектив “Калина” і багато інших. Ми гарантуємо яскраву картинку, якісний звук і чернігівську автентику. Приходьте і переконайтеся в цьому самі!

У давні часи за допомогою веснянок люди передавали свою енергію природі, щоб усе живе навколо прокинулося і знову ожило. Що ж співатимуть “Сіверяни”? Глядачі побачать щонайменше 70% нового матеріалу, зокрема, весняне обрядове дійство “Ой весна красна”, а також відомі вже глядачам композиції “Ой з-за гори”, “Ой по бреду побреду” і багато інших.

Окрім того, чернігівці можуть побачити та почути українські автентичні музичні інструменти, наприклад, бухало.

Це різновид великого барабана, лише менший за розміром. Найчастіше застосовується в танцювальній музиці, тому його за допомогою паска прикріплюють до пояса, і тоді виконавець може навіть танцювати з ним. Бухало має згори ще й тарілочку. Грають на бухалі за допомогою калатайки, а по тарілці б’ють металевим прутиком або маленькою тарілочкою. Це дозволяє виконавцю вибивати основний ритм у мембрану, а на тарілочці витинати усілякі ритмічні малюнки, прикрашаючи їх несподіваними акцентами.

У сучасній поп-естраді цей інструмент активно використовує у своїх треках співачка із чернігівським корінням ONUKA.

Тож, приходьте на концерт – слухайте своє. Справжнє.

Tags: , , , , , , , , ,