Творчість у період карантину: як колективи МПК працюють дистанційно?

Карантин – ще не привід скасовувати заняття та почати лінуватися. Керівники колективів Міського палацу культури розповіли нашому сайту над чим і як вони працюють у період профілактичних заходів.

Танцювальний дитячий ансамбль “Десняночка” вже багато років славиться своїми яскравими, неординарними постановками, новаторською хореографією, яка на багатьох танцювальних конкурсах збирає чимало нагород. А от що робити, коли группові заняття у одному класі поки неможливі?

Керівник колективу Вікторія Горбачук розповідає – намагається працювати дистанційно.

– Звісно, ми даємо домашні завдання і перевіряємо їх виконання. Для дівчаток це – розтяжка, крутіння, вправи на вміння тримати точечку. Для хлопчиків – трюки, присідання – як елементи народної танцювальної хореографії. Ці всі моменти діти відпрацьовують вдома. Ясно, що онлайн-заняття ми не можемо практикувати, тримати тут дисципліну і для дорослих важко, що вже казати про дітей! Тим більше, що у нас групові танці, які потрібно відпрацьовувати саме у групі.

За словами педагога, усі її вихованці нині здорові, активні, перебувають під пильним наглядом батьків. От тільки сумують за спільними тренуваннями та заняттями.
– Ми всі з нетерпінням чекаємо на той момент, коли вже карантин закінчиться!

Для учасників співочих колективів “Калита” та “Сіверяни” карантин – теж створює певні складнощі. Бо ж як співати хором по скайпу? Репетиції поки довелося відкласти. Але тепер є час на іншу творчу діяльність, зокрема, над новим репертуаром.

Ольга Коцур, керівник народного аматорського колективу “Сіверяни”, учасниця співочого гурту “Калита”:

Під час однієї з позаминулорічних репетицій колективу “Калита” з муніципальним оркестром ChernigivBand. Ольга Коцур – у центрі, у червоному светрі

 

– Нині якраз працюю над розшифровкою матеріалу, зібраного по селах раніше. Таких записів у мене повно, але все ніяк до них руки не доходили. А тепер час є. Також думаю над новими номерами для майбутніх концертів, можливо, додамо ще одне обрядове дійство – це поки наш сюрприз. Тому усіх подробиць я розкривати не хочу.

Тож, невдовзі, репертуар кращих фолкових колективів України збагатиться піснями, яких раніше співали на півночі Чернігвщини – у Новгород-Сіверському районі та у столичному – Чернігівському.

 

Зразкова спортивно-циркова студія “Тріумф” опановує нове мистецтво – тренування за допомогою… Вайберу. Керівник колективу Євгенія Магола говорить, що вражена насамперед відповідальністю та дисциплінованістю дітей. Усі сумлінно відпрацьовують вправи вдома, як звіт – надсилають їй свої відео і фото.

– У нас є своя група у Вайбері, де я даю дітям завдання. А потім перевіряю виконане за допомогою надісланих фото і відео. Коригую помилки. Так ми робимо щодня. Діти мені надсилають стільки звітних матеріалів, що я їх продивляюся протягом дня. Вони дуже стараються і це мене приємно вразило!

Окрім цього, через карантин зазнав змін і творчий графік колективу, оскільки на 23 квітня попередньо був запланований звітний концерт. Тепер же цю подію відтермінують.

Від МПК: дотримуйтесь усіх рекомендацій від медиків стосовно профілактики та запобігання поширення вірусу. Мийте руки, у громадських місцях тримайте безпечну відстань від інших людей – 2 метри. У приміщеннях та транспорті вдягайте маски та захисні рукавички. Якщо не маєте маски – носіть бодай цупкий шарф, який може щільно прикрити ніс та рот. Памятайте: навіть якщо ви здорові, то це не означає, що ви не можете бути носієм хвороби для інших людей.

Tags: , , , , , , , , ,