«Шлюб за добу»: чому цей проект став настільки популярним?

Проект, що у прямому сенсі єднає родини – «Шлюб за добу» отримує чимало відгуків, в тому числі й у вигляді запитань. Аби відповіді були не лише інформативними, а й з юридичним підґрунтям, ми поспілкувалися з юридичним радником Міського палацу культури Анною Даневич.

Отже, «Шлюб за добу» — один з найпопулярніших суспільних проектів України. Тільки в Чернігові цією послугою скористалися тисячі пар. Чим пояснюється така активність?

 

По-перше, цей проект дає можливість одружитися тим парам, які в силу тих чи інших причин не можуть вичікувати стандартний термін у місяць, який є обов’язковою умовою для реєстрації шлюбу у РАЦСі. Період, за який пара перетворюється на офіційну родину, коливається залежно від обставин та пакету документів – від кількох годин до 1 тижня.

По-друге, є можливість оформити стосунки без зайвої тяганини – досить лише паспорта та свідоцтва про розірвання попереднього шлюбу (якщо такий був укладений раніше), а для іноземців – додатково нотаріально завірені переклади цих документів.

По-третє, учасники АТО або ООС мають нагоду одружитися фактично безкоштовно. Для цього потрібно надати такі документи: посвідчення учасника бойових дій, довідку з військової частини про те, що військовослужбовець у певний період ніс службу у зоні АТО або ООС.

— Для таких громадян – безоплатна реєстрація шлюбу. Друга половина подружжя без статусу УБД повинна сплатити тільки державне мито – 0,85 грн. Щоправда, у такому випадку мова йде про звичайну неурочисту реєстрацію у будній день. Якщо пара все ж наполягає на урочистому форматі , то вона має оплатити тільки видатки, які пов’язані з організацією церемонії  – 450 грн, розповіла юрист Анна Даневич.

 

Фактично, проект «Шлюб за добу» став аналогом послуги, яку надають в американських містах Ріно та Лас-Вегас, де можна швидко і, головне, цілком легально побратися без зайвих клопотів.

А тепер про додаткові юридичні нюанси. Якщо хтось з майбутніх молодят раніше перебував у шлюбі, то для громадян України важливо отримати документ, який би засвідчив легальне розлучення.

— Якщо це рішення суду, то на ньому обов’язково повинно значитися формулювання «набуло законної сили». Якщо у вас немає такого паперу, будьте готові, що доведеться звернутися до судової установи, аби отримати документ. Якщо ми говоримо про свідоцтво про розірвання шлюбу, то тут теж є моменти. До 2014-го року потрібно було не лише отримати рішення суду, а й свідоцтво про розірвання шлюбу у РАЦСі. Деякі люди до нас звертаються, маючи на руках тільки рішення суду і просять одружити. А у них, фактично, розлучення ще недооформлене. Тобто, ми змушені відправляти таких молодят у РАЦС – за свідоцтвом, — коментує Анна Даневич.

 

Юрист також наголошує: у випадку, коли учасниками «Шлюбу за добу» стає родина, де чоловік або жінка є представниками інших країн, то до реєстрації потрібно також буде пройти перевірку і у Державній міграційній службі. Стосується це правило і тих іноземців, які перебувають в Україні на підставі туристичної візи або мають тимчасову посвідку на проживання.

— РАЦС у день отримання заявки від таких молодят, зобов’язаний здійснити запит до міграційної служби чи легально перебуває іноземець на території України.

 

Анна Даневич підкреслює: у Чернігові єдиним легальним організатором послуги «Шлюб за добу» є Міський палац культури.

— У Києві вже були випадки, коли молодята у гонитві за швидкою реєстрацією мало не ставали здобиччю шахраїв. В нашому місті поки таких випадків не зафіксовано, але все одно радимо чернігівцям виявляти пильність.

 

Окрім цього, проект «Шлюб за добу» невдовзі розшириться: так, запроваджується виїзний формат реєстрації. Про новації та те, як можна замовити цю послугу – стежте за новинами на нашому сайті.

Теги: , , , , , , ,