Колодія Величаймо- Весну зустрічаймо!

Народний аматорський фольклорний ансамбль “Сіверяни” Міського Палацу культури порадували театральною постановою “Колодія Величаймо- Весну зустрічаймо!”

Свято Колодія – одне з православних свят котре супроводжується обрядовими дійствами на честь пробудження природи! Це свято називають ще “Сирна неділя” та “Масляниця”
Концерт розпочався з вокально-театралізованих дійств, котрі показали глядачам свято “Колодія” і як його святкували на Чернігівщині.

В давньому розумінні Колодій – це маленький Сонце – Божич, який вже підріс і може розкручувати Сонячне Коло, тобто став тим самим Коло-Дієм. З гумором, піснями та танцями ансамбль “Сіверяни” продемонстрував найголовніший обряд на це свято – “Колодки”. Сама колодка вважалася  продовженням роду, символом сили та мужності.

Свято “Колодія” триває 7 днів. В останній день тижня “неділя” відбувалося завершення життєвої долі “колодки” – молоді одружені жінки волочили її та прив’язували до тіла неодруженим парубкам та дівчатам.

До хлопців кріпили колодку схожу на полінце, а дівчаткам оздоблювали пареровими квітками, барвистими стрічками та прив’язували на ліву руку караючи тим самим за холосте та незаміжнє життя.

Але молодь заздалегідь готували могорич, веселі танці, пісні та забави тим самим відкупляючись від колодки.

Настільки яскраво, щиро та правдоподібно учасники асамблю, Балет МПК зіграли це дійство, що на мить глядачі забули про те, що знаходяться у концертній залі, а не на вуличних гуляннях “Масляної” у стародавній Чернігівщині.

На цьому сюрпризи для шанувальників не завершилися. Артисти дійства після виносу на сцену головної страви, а саме вареників з сиром, почали пригощати ними глядачів у залі.

Все це дійство зруйнувало бар’єр між глядачами та акторами тим самим перетворивши глядача на справжнього учасника дійства.

Завершення концерту відбулося гучними оплесками!

Артисти та керівник ансамблю Ольга Коцур пішли зі сцени з гарним настроєм адже головна ціль була виповнена – щирі посмішки глядачів та подяка за виступ.