Заслужений аматорський народний хор України «Десна»


Заслужений аматорський народний хор «Десна» заснованийу 1951 році при фабриці первинної обробки вовни. Засновник і перший керівник – заслужений артист України Леонід Пашин, який працював з хором протягом 25 років. За час його роботи у 1961 році хор отримав звання «народний», у 1968 – «заслужений народний»Впродовж наступних років хором керував :

    — заслужений працівник культури Григорій Драгинець
    — заслужений працівник культури Леонід Хатун
    — заслужений працівник культури Микола Борщ

З 2010 року хор очолює Заслужений працівник культури України Микола Олексієнко.
«Десна» – хор аматорський, його учасники різні за віком та професією. У складі колективу 40 артистів, більша половина яких займається музикою більше 20 років. Репертуар колективу складає понад 100 обробок українських народних пісень та близько 50 творів місцевих авторів.

За роки існування хор здійснив понад п’ять тисяч виступів і відомий не лише на Чернігівщині, але й далеко за її межами. Колектив є лауреатом премії ім.Г.Верьовки та неодноразово нагороджувався грамотами, подяками, цінними подарунками лауреатів фестивалів.

Серед них:
Грамоти управління культури Чернігівської міської ради; подяки Чернігівського міського голови, подяки управління освіти і науки облдержадміністрації, Почесні грамоти Чернігівської міської ради та виконавчого комітету, Подяки головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації.