Народний аматорський фольклорний ансамбль «Сіверяни»


Керівник : Коцур Ольга Олексіївна
Дата заснування : 1988 рік.

Народний аматорський фольклорний ансамбль «Сіверяни» створений у 1988 році на базі клубу Управління внутрішніх справ Чернігівської області. Засновником та першим керівником колективу був Станіслав Шкаранда.Звання «народний» колектив отримав у 1993 році. З 2000 року він працює при Міському Палаці культури. Майже десять років керівником колективу був Олександр Якубець. Наразі ансамбль очолює Коцур Ольга Олексіївна. Акомпанує – Володимир Макеєв.
Основний склад ансамблю – це 12 учасників. «Сіверяни» завойовують глядачів вокально-хореографічними композиціями, міні-спектаклями, які створюють на основі зібраного фольклорного матеріалу Чернігівського краю. Керівник колективу Ольга Коцур збирає, записує, розшифровує матеріал зберігаючи творчу спадщину нашого краю. Колектив активно співпрацює з іншими колективами, створюючи унікальні вокально-хореографічні композиції, театралізовані дійства, які зачаровують глядача.Ансамбль – незмінний учасник міських концертів та свят. Колектив неодноразово приймав участь у міжнародних та всеукраїнських фестивалях.За високі творчі показники та вагомий внесок у розвиток культури міста «Сіверяни» не раз нагороджувалися Почесними грамотами та Подяками.
На рахунок колективу Грамоти управління культури Чернігівської міської ради. Подяки головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації, дипломи та цінні подарунки лауреатів фестивалів.