Фольклорний гурт «Калита»

Керівник : Ірина Лагойко
Дата заснування: 2013  рік

 

Фольклорний  гурт  «Калита» був створений  в 2013 році. Ідея створення гурту належить збирачці фольклору, учасниці колективу Ользі Коцур. Вперше  фольклорний гурт «Калита» заявив про себе в 2014 році на Всеукраїнському фестивалі сучасної пісні та популярної музики «Червона рута».За п’ять років існування колективу було зібрано та розшифровано близько 200 пісень Чернігівщини, більшість з яких складає репертуар гурту.

Ще одним із напрямків гурту «Калита» є жанр етно-фольк-рок.

Станом на сьогодні фольклорний гурт  «Калита» є переможцями та учасниками  у таких фестивалях міжнародного значення: Міжнародний фестиваль народної творчості «Дрибинські торжки» республіка Білорусь,  фестиваль «Світової музичної культури» в місті Лудза Латвія, а також фестиваль «Купайла» в м. Бєльськ, Бочки та Люблині, що проходив у  Польщі.

 

Значним досягнення гурту «Калита»  у пропагуванні нашої Чернігівської фольклорної культури є те, що в липні 2018 року відвідали «VII міжнародний фольклорний арт-тиждень» в місті Ланьчжоу в КНР.

На даний час фольк-гурт «Калита» є постійним учасником багатьох мистецьких заходів м. Чернігова та області, а також  мистецьких заходів в м. Києві.