Андріївські гуляння з фольклорним гуртом «Калита»

Фольклорний гурт «Калита» Міського Палацу культури порадував своїх шанувальників концертною програмою «Андріївські гуляння» .

 

13 грудня вже традиційно українці відзначають День Андрія Первозванного. Цей день вважався гарним часом, щоб поворожити на долю та кохання.

Цього свята молодь чекала з нетерпінням. Дівчата в цю святу ніч гадали на судженого-рядженого,просили у Андрія вдало вийти заміж та бути щасливою у сімейному житті, а хлопці зазирались на молодиць та обирали собі ту саму єдину та кохану.

 

Глядачі поринули у дійства фольклорного гурту, який відтворив традиції українського народу, а саме гру «Калита». Цей обрядовий хліб випікали в ніч на Андрія. Дівчата обмащували його відваром любистка (щоб хлопці любили), підвішували до сволока, а парубки повинні були підстрибуючи відкусити хоч шматочок.

 

На цьому сюрпризи не закінчилися. Весело, з гумором та танцями гурт співав фольклорні пісні Чернігівщині про кохання, свята та звичаї українського народу.

 

Прикрасили концерт Балет МПК,  народний аматорський театр танцю «Дружба», народний аматорський фольклорний колектив «Сіверяни», зразковий дитячий ансамбль танцю «Десняночка», народний колектив естрадного танцю шоу- балет «Ярмарка», Муніципальний духовий оркестр «Чернігів – BAND», школа моделей «All Models Chernihiv» під керівництвом Яни Пікуль та пісочна анімація від Маргарити Таїшевої.

 

Театральне дійство стало свого роду експериментом, адже фольклорні пісні, зібрані на Чернігівщині та розшифровані гуртом, отримали не просто друге життя, а й інтерпретування в різних жанрах!

 

Глядачі бурхливими оплесками зустрічали кожен виступ та не відпускали (в гарному сенсі) артистів зі сцени!